Hakkımızda

Misyonumuz


Ürünlerimiz, çözümlerimiz, fikirlerimiz ve satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer katan kurumsal bir şirket olmak.

Vizyonumuz


Müşterilerimizin, ticari etkinliklerini arttırmak ve markalaşma süreçlerinde, ihtiyaçları olan dokuma etiket, lazer kesim dokuma etiket, arma etiket, güvenlik arması, okul arması, giyim arması, karton etiket, klips etiket, plastik klips, damla klips, metalize klips, alüminyum metal etiket, bez baskı etiket, damla etiket, deri etiket, sticker etiket, pvc pat kelebeği gibi tüm etiket türlerinde en iyi çözüm ve hizmeti sunmak.

Etiket nedir ve neden önemlidir?


Sözlük anlamıyla etiket; "bir şeyin cinsini, miktarını veya fiyatını belli etmek için üzerine konan küçük yafta" olarak tanımlanır.

Ticari anlamda ise alışveriş merkezlerinde ya da mağazalarda ürünün yanındaki kağıdın etiket olduğunu biliriz.

Günümüz pazar şartları düşünüldüğünde yukarıdaki tanımlar oldukça yalın ve eksik kalmaktadır.

Zira günümüzde etiket, sadece etiket değildir.


 

Öyle ise gerçekte etiket nedir?


Bizim gibi profesyonellere göre etiket, ürünün tarzını ortaya koyan en gözde malzemedir. Bir malın müşteriye ulaşmasını sağlayan en kestirme yoldur etiket. Ürünün albenisini arttıran, ürün tarzını belirleyen, tüketicinin göz zevkine hitap eden ürünün en gözde öğesidir. Üzerinde ürüne ait fiyat ve özellik bilgileri yazılıdır. Ürüne alıcı gözle bakan müşteriyi önce etiket karşılar. Kağıt, kumaş, plastik, metal ya da göze hoş gelebilecek her hangi bir malzeme üzerine etiket uygulaması yapılabilir. Kullanılacak materyalde kesinlikle sınır yoktur. Kullanılacak materyal kadar bu materyal üzerine yapılacak uygulamalar da neredeyse sınırsızdır. Baskı, yaldız, selefon, lak, yakma, işleme, lazer, kabartma gibi aklınıza gelebilecek yüzlerce uygulama ile etiket çeşitlendirilip tasarım harikasına dönüştürülebilir. Tasarımcının hayal gücü ne kadar geniş ise etiketin uygulama alanı da o kadar geniş olur.


 

Kullanım Alanları


Etiketin kullanım alanı çok geniştir. Ürün tanımlaması, isim etiketleri, reklam amaçlı uyarı ve ikazlar, iletişim bilgileri gibi değişik amaçlar için etiketler kullanılmaktadır.Etikette amaç nedir?


Elbette ki öncelikli amaç ürüne değer katmak ve en kısa zamanda satılmasını sağlamak. Bu amaca hizmet etmesi için etiketin ürüne albeni katması şarttır. Etiket küçük ama çok önemli bir detaydır. Alıcı farkında olsun ya da olmasın, etiketin kalite imajı bilinç altına tesir ederek ürünü satın almaya teşvik eder.

Bir diğer hedef ise ürün hakkında bilgi vermektir. Alıcıya ürünle ilgili ulaştırılmak istenen her türlü mesajı etiket iletir. Bu nedenle firma ve ürünün en çabuk ve kolay ulaşılır sözcüsü olan etiketin de güçlü durması gerekmektedir. Etkili bir pazarlama unsuru olan etiket ürün ile müşteri arasındaki en önemli iletişim aracıdır.


 

Sonuç olarak...


Etiketin tasarım açısından bir kimliği ve karakteri olmalıdır. Zira iyi bir etiket tasarımı, firmanın adını kesinlikle daha profesyonel ve şık gösterir. Bir ürünün kalitesi kadar etiketi de önemlidir. İyi bir ürünü kötü bir etiket sattırmaz ama vasat bir ürünü kaliteli tasarlanmış bir etiket pekala sattırabilir. Ürün etiketleri aynı zamanda üreticisinin -yani firmanın- adını taşıdığı için bir nevi prestij sayılır. Ürünün etiketi ne kadar kaliteli ise ürünün kendisi de tüketici tarafından o kadar prestijli algılanır. Müşterinin kafasında uyanan imaj kaliteli etiket eşittir kaliteli ürün olarak canlanır. Bu sebeple etiket tasarımı bu çağrışımı yaratacak nitelikler taşımalıdır.