Dokuma Etiket
Dokuma etiket, başta tekstil olmak üzere bir çok sektörde ürün tanıtımı ve reklam maksatlı kullanılır. Ağırlıkla tekstilde kullanılmasına rağmen bu etiket türünü tekstil etiketi olarak isimlendirmek yanlış olur. Zira başta ayakkabı olmak üzere bir çok farklı sektörde de kullanımı mevcuttur. Markanın ürün üzerindeki kalıcı değeri ve ürüne albeni katması açısından oldukça önemlidir. Dokuma etiket üretim şekillerine ve kalite çeşitlerine göre saten, atkı saten ve tafta (dokuma polyester) olarak isimlendirilir. Ürününe kalite anlamında güvenen ve marka prestijine önem veren her firma için dokuma etiket vazgeçilmezdir. Zira dokuma etiket kalıcıdır ve diğer birçok aksesuarın tersine ürün yaşadıkça ürünle birlikte olmaya ve markayı tanıtmaya devam eder. Bu anlamda dokuma etiket -alternatifi olan- bez baskı etikete göre daha uzun ömürlüdür. Üzerinde firma adı, model, beden ve yıkama talimatı bulunduran, ürün reklamı yapmak için nerdeyse tüm tekstil ürünlerinde kullanılan dokuma etiketler, giysilerde marka tanıtımının yanı sıra ürün dekorasyonu için de kullanılırlar. Yeri gelmişken değinilmesi gereken çok önemli bir noktaya da vurgu yapalım; dokuma etiket ürün üzerindeki karton etiket ile uyumlu olmalı, hoş bir kompozisyon oluşturmalıdır.


İşte bu nedenle dokuma etiket ve karton etiket konusunda uzmanlığını kanıtlamış bir firmayla çalışmanız siz ve markanız açısından en doğrusu olacaktır. Ürün kalitesinin ön plana çıkarılması açısından dokuma etiketin önemi büyüktür. Ürün kalitesinin ön plana çıkması ise markanın farklılaştırılması, verimli, mükemmel bir şekilde vurgulanması, karlılığın ve yatırım getirisinin arttırılması için büyük önem taşır.


Dokuma Etiket taleplerinizde iplik renkleri için

iplik renk kartelamızdan renk seçimi yapabilirsiniz.

PDF İplik Renk Kataloğu İndir!

İmalat Aşamaları ve Dokuma Etiket ile İlgili Kısa Bilgiler


Dokuma etiket üretiminin ilk aşaması grafik çalışmasıdır. Müşterinin renk, ebat ve kalite tercihi doğrultusunda hazırlanan grafik çalışması bilgisayar ortamında veya dijital çıktı ile sunum yapılır.

Onay verilen çalışmanın deseni çizilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak birebir numune hazırlanır. Ve elbette ki numune çalışması alternatif renklerle daha çekici hale getirilebilir. Dokuma etiket,

imalat aşamasında parlatma, sim, gofre gibi uygulamalarla güzelleştirilebilir. Dokuma etiket istenilen renk, ebat ve şekilde üretilebilir. Dokuma etiket makinası ile üretim yolculuğuna başlayan etiket,

lazer kesim ile istenilen forma sokulabilir veya normal kesim ile istenen ölçüye getirilebilir.


Bütün bu işlemler elbette ki profesyonel bir kadronun emek ve titizliğiyle şekillenir. Dokuma etiket firmaları içinde önemli bir yere sahip olan Bordo Etiket ihtiyaçlarınız için en doğru çözümü sunmaya her zaman hazırdır.

Dokuma etiketin marka açısından önemini, reklam açısından gücünü biliyor ve buna uygun bir şekilde hizmet veriyoruz.

 

  • İmalat esnasında elenmesine rağmen dokuma etiketlerin bir kısmı ekli olabilir. Bu bir hata değildir. İmalatın yürümesi için bir gerekliliktir. Lütfen ekli etiketleri kullanmayınız (dikmeyiniz). Ekli etiketler toplam adetten düşülmüştür.

 

  • Dokuma etiket için maksimum yıkama sıcaklığı 60°C'dir. Bu sıcaklığın üzerinde yıkama yapıldığında etiketin yapısında deformasyon, renklerinde solma olabilir.

 

  • Simli etiketler normal etiketlere nazaran ortalama %30 daha pahalıdır.

 

  • Parlatmalı etiketler normal etiketlere nazaran ortalama %85 daha pahalıdır.

 

  • Dokuma etikette kullanılan iplik kalınlığı genelde 90 denyedir.
Etiketler: dokuma etiket dokuma etiket imalatı dokuma etiket nedir dokuma etiket çeşitleri dokuma etiket resimleri dokuma etiket modelleri